wingfoil

Founders’ Lagoon netværksrejse 2026

Tag med på et anderledes netværksevent, hvor du møder ligesindede founders i afslappede rammer, deler erfaringer og hygger med vandsport og aftener på stranden. I år går turen til Lagos i Portugal, hvor der er rigtig gode forhold til wingfoil og kitesurfing.

Book nu

Founders’ Lagoon er startet af en gruppe vandglade iværksættere, der var trætte af store konferencer, og savnede et sted at møde andre foundere under uformelle rammer. Hvert år samler vi en gruppe iværksættere – både erfarne foundere med flere exits bag sig, foundere i starten af deres rejse, og angel-investorer.

I samarbejde med DBP Adventures, går turen i år til Lagos i Portugal. Vi tager 4 dage afsted i september måned til varmere himmelstrøg, hvor du kan prøve wingfoil eller kitesurf med lokale instruktører, og hvor vi deler erfaringer i intime sessions, et par talks og en masse hygge.

Den charmerende kystby Lagos, er kendt for sit krystalklare vand, smukke strande og fantastiske vindforhold. Her finder du perfekte muligheder for både erfarne vandsportsentusiaster og dig, der er helt ny og klar på at prøve kræfter med wingfoil eller kitesurfing for første gang.

Vi bor på det skønne 5-stjernede hotel Iberostar i Lagos, et moderne strandhotel med direkte adgang til havet, lækre faciliteter og afslappet luksus. Her kan du starte dagen med en dukkert, nyde solen ved poolen og lade op i komfortable omgivelser – perfekt som base for både vandsportaktiviteter i dagstimerne og afslapning i aftentimerne.

Vi tager egen fotograf med som vil sørge for at få taget en masse lækre fotos, som vil blive lagt op på website, sociale medier mv.

Læs mere…
2-5 September 2026
Begynder – øvede
4 dage
Læs mere Læs mindre
Har du spørgsmål? – Ring til os!
+45 31 60 04 07
Eller send os en email
rejsmed@debredeplanker.dk
Lagos
Lagos’ flotte kyst områder

Overnatning (2-personers værelse)

Lufthavnstransfer

Halvpension (Morgenmad & aftensmad)

Fotograf med på turen

Øl og snacks

Medlem af Rejsegarantifonden

Flybillet

Undervisning inkl. leje af udstyr (kite/wingfoil)

Har du spørgsmål? – Ring til os!
+45 31 60 04 07
Eller send os en email
rejsmed@debredeplanker.dk
wingfoil

Dag 1 – Ankomstdag

  • I bliver hentet i Faro lufthavn og kørt til hotellet i Lagos, hvor vi bliver inkvarteret.
  • Let intro-session, og ellers er der rig mulighed for at være ved stranden eller poolen.
  • Middag i hotellets restaurant

Dag 2 og dag 3

  • Morgenmad på hotellet
  • Tur til lagunen hvor den står på masser af wingfoil eller kitesurf – med instruktør hvis man vælger det.
  • Founder-talks, investor-talks og uformelle sessions, hvor vi deler erfaringer.
  • Middag i hotellets restaurant

Dag 4 – Afrejsedag

  • Morgenmad på hotellet
  • Kort tur til lagunen med sidste omgang surf
  • Vi sørger for transport til Faro lufthavn
  • Tak for denne gang – vi håber at se jer igen!
Har du spørgsmål? – Ring til os!
+45 31 60 04 07
Eller send os en email
rejsmed@debredeplanker.dk

Vores hotel ligger i Lagos, en charmerende kystby i hjertet af Algarve med smukke sandstrande, klippeformationer og krystalklart vand. Området omkring Iberostar byder på direkte adgang til stranden, idylliske promenader langs kysten med caféer, restauranter og små butikker.

 

Har du spørgsmål? – Ring til os!
+45 31 60 04 07
Eller send os en email
rejsmed@debredeplanker.dk

Skriv din anmeldelse

Giv mellem 1 og 5 stjerner